Menu
Sepetim

Yer Fıstığı Kavrulmuş Kabuksuz orta boy 1Kg

Yer Fıstığı Kavrulmuş Kabuksuz orta boy 1Kg
Çok Satılan
Yer Fıstığı Kavrulmuş Kabuksuz orta boy 1Kg
₺28
Vergiler Hariç: ₺28
  • Stock: 998
  • Ürün Kodu: obkyf1kg
  • Ağırlık: 1.00kg


Taze Mahsül 1. Sınıf  Üründür.

Mese kozunde odun fırınında  günlük kavrıularak gönderiyoruz.Aacagınız reha diğer elektikli fırınlardan çok farklı olmaktadır.

Yer fıstığı, sağlıklı yağlar ve yüksek kaliteli protein ile doludur. Kalorileri oldukça yüksektir. Güçlü bileşenleri kalp sağlığını destekler ve diyabet tedavisine yardımcı olur.

Yer fıstığı, birçok vitamin ve mineral için mükemmel bir kaynaktır. Bu mineraller sağlık açısından  çokça yararlar sunar.


Yer fıstığı, kan kolesterol düzeyi üzerinde ve dolayısıyla safra kesesi taşlarının gelişimini etkileyen yararlı etkiler gösterir. Safra kesesi taşları, açısından ise yapılan bir çalışmaya göre; her gün yaklaşık 28 gram yer fıstığı tüketen kadınların safra taşı oluşturma riskleri % 25 oranında azaldığı görülmüştür.


Hafızayı güçlendirir

Yer fıstığı belleği artırır. Bunun, beyine kan akışını artıran ve aynı zamanda güçlü antioksidan yeteneklere sahip olan niasinin ve antioksidan resveratrol’ün varlığına bağlı olduğuna inanılmaktadır. Resveratrol, Parkinson ve Alzheimer gibi nörodejeneratif beyin hastalıklarını önleme kabiliyeti için çalışan ve sağlık açısından dikkate değer yararları bulunan bir bileşikdiDepresyon ile savaşır

Depresyonun ana nedeni düşük serotonin seviyeleridir. Yer fıstığında bulunan triptofan, bu tür kimyasalların salınımını arttırır ve böylece depresyon ile mücadeleye yardımcı olur.

Kalp dostu yağlar

Yer fıstığı, kalbi sağlıklı tutan tekli doymamış ve çoklu doymamış yağlar içerir. Ve bu, kalbin sağlıklı olması için mükemmeldir, çünkü hem tekli doymamış hem de çoklu doymamış yağların iyi bir seviyesi, kan kolesterol seviyelerini düşürmenin yanı sıra koroner kalp hastalıkları riskini azaltmaya yardımcı olur.

Yaraları iyileştirir ve ağrıları azaltır Yer fıstığı kabukları bazı yörelerde kaynatılarak tüketilmektedir. ( taze kaynamış fıstık ) Bu su içerdiği biochanin maddesini 4 kat fazla artırır. Bu madde vücuttaki tüm bakteri ve zararlı hücreleri idrar yolu ile söküp atar. Ayrıca yer fıstığı suyu yaraların iyileşmesinde ve ağrıların şiddetini azaltmada kullanılır.

Ürünü sizin siparişinizden sonra özenle  paketleyip taze bir şekilde size ulaşmasını sağlıyoruz.

  Menşei Osmaniye %100 yerli ürün.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.