Menü
Sepetim

Pekmez Çeşitleri ve Fiyatları

Kahvaltı sofralarımızda ve ayrıca normal zamanlarda da tükettiğimiz pekmez faydaları ve lezzeti ile değişmez bir kahvaltılık üründür. Pekmez, yapılacağı meyvenin örneğin; dut, keçiboynuzu, incir, üzüm gibi meyvelerin ezilerek ve posası çıkartılarak uzun süre kaynatılması ile yapılan yoğun tatlı bir kahvaltılık üründür. Aynı zamanda yapımında biraz toprak da konulmaktadır.

Pekmez yapımı gayet meşakkatli ve uzun süren bir kahvaltılık olmasının yanı sıra çok sağlıklı ve doğal bir meyve şurubudur. Kahvaltılarda tek tüketildiği gibi çoğunlukla tahin ile birlikte de kahvaltı sofralarımızı süsler. Bu doğal ve lezzetli kahvaltılık ürüne firmamız tarafından sizin için üretilen ve yine sizin için internet sitemizde çeşitlerine göre satışa sunulmuştur.

Pekmezin Faydaları

Hemen hemen herkesin severek tükettiği pekmez kahvaltı sofralarımızdan eksik olmayan ve katkısız, doğal ve lezzetli bir kahvaltılık yiyecek olmasının yanı sıra çok faydalı bir üründür. İçeriğinde bulundurduğu meyvelerin kaynatılması ve birazcık toprak ile buluşmasıyla tam bir vitamin ve mineral deposu haline gelir. Pekmezin faydaları başlıca şunlardır:

  • İçeriğindeki meyvelerden ötürü bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
  • Enerji veriri.
  • Günlük ihtiyacımız olan demir, kalsiyum ve potasyum gereksiniminin hemen hemen tümünü karşılar
  • Sindirim sistemine yararlıdır.
  • Karaciğeri temizler ve iltihap sökücü özelliği vardır.
  • Öksürüğü ve boğaz tahrişlerine iyi gelerek boğazı rahatlatır.
  • Kemik gelişimine katkıda bulunur ve kemikleri güçlendirir.

Daha birçok yararı olan pekmez küçük yaşta tüketime başlanmalıdır. Aynı zamanda yaşlı ve şeker hastalarının tüketiminde ölçülü olunması gerekmektedir. Bazı kişilerde fazla tüketimde alerjik reaksiyon verebilme ihtimali olabilir.

Pekmez Fiyatları

Pekmez fiyatları, pekmezin çeşidine göre ve üretimine göre fiyat değişikliği oluşmaktadır. Pekmezin yapıldığı ürüne göre farklılık göstermesi fiyatlarına da yansır aynı zamanda pekmezin soğuk sıkım mı normal sıkım mı olduğuna göre de değişiklik göstermektedir. Bu fiyat değişiklikleri pekmezin kalitesine göre de değişir. Bu doğal ve lezzetli aynı zaman da faydalı kahvaltılık ürün olan pekmezin çeşitlerine ve makul fiyatlarına firmamızın sizler için doğal ve geleneksel yöntemlerle ürettiği ve internet sitemizde yayınladığı pekmezlere göz atarak satın alabilirsiniz.

İçeriği: Çam Kozalağı PekmeziAğırlık: 1 kgAmbalaj: Cam Kavanoz..
₺80
Vergiler Hariç:₺80
Ağırlık : 500 mlAmbalaj : Cam Şişeİçindekiler : Çam Kozalak Şurubu..
₺60
Vergiler Hariç:₺60
Malatya yöresindeki ağaçlardan geleneksel yöntemlerle elde edilen katkısız ve %100 doğal dut pekmezimizi sizlere sunuyoruz.Soğuk kış aylarında vücudun direncini arttırırözellikle sporcular ve yoğun iş temposunda çalışanlar için enerji deposudur.diyet yapanların ve sağlıklı beslenenlerin şeker ihtiya..
₺50
Vergiler Hariç:₺50
Katkısız, doğal incirlerimizle hazırladığımız pekmezimiz sofralarınıza lezzet katacaktır...
₺70
Vergiler Hariç:₺70
ev yapımı doğal ve katkısız Karadut Pekmezi 800 Gr..
₺80
Vergiler Hariç:₺80
KEÇİBOYNUZU SOĞUK SIKIM ÖZÜ%100 DOĞAL EV YAPIMI KATKI KORUYUCU İÇERMEZ.Kilo vermede yardımcıdır.Keçiboynuzu içerisinde diyet lifi bulunur. Bu lif, yemekten sonra zaman zaman serbest bırakılan ve vücuda açlık hissi veren bir hormon olan ghrelin salgısını engeller. Bu sayede, keçiboynuzu aşı..
₺70
Vergiler Hariç:₺70
Osmaniye ilimizde tam mevsiminde toplanan üzümlerden elde edilen üzüm pekmezimiz hiçbir katkı koruyucu madde içermeden tamamen doğal olarak hazırlanmıştır. Tam bir enerji deposudur..Tek başına tüketebilmekle birlikte kahvaltılarınıza muhteşem tadıyla eşlik edebilir. Osmanlı mutfağının baş tac..
₺70
Vergiler Hariç:₺70
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)