Menü
Sepetim

Bal

Bal, arıların çiçeklere konması ve çiçeklerin ya da meyvelerin tomurcuklarından aldıkları nektarlar ile midelerinde özel enzimler ve fonksiyonları sayesinde kimyasal değişimlere uğrayarak ve bulundukları kovanlardaki peteklere yerleştirilerek yapılmış çok lezzetli ve faydalı bir kahvaltılık besindir. Dünyada herkesin kahvaltı sofralarından eksik etmediği bal lezzeti kadar doğal oluşu ve faydalarıyla muhteşem bir kahvaltılık yiyecektir.

 Balların günümüzde birçok çeşidi bulunmaktadır. Ülkemizde de yaygın olan bal üretimi eski zamanlardan bugüne kadar geleneksel ve doğal bir şekilde devam etmektedir. Mucizevi bir yiyecek olan bal içeriğindeki mineral ve vitamin bakımından yüksek değerlere sahiptir. Her yaştaki kişilerin severek tükettiği bu yiyecek çok değerlidir. Birçok çeşidi de bulunmaktadır.  Arıların bize hediyesi olan bu kahvaltılık ürünü tamamen doğal ve geleneksel yöntemlerle toplanıp satılmasına sitemizden ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.

Balın Faydaları

Kahvaltı masalarımızın değişmez ürünü olan bal, lezzetli ve doğal olmasının yanında çokta faydalı bir üründür. Arıların çiçeklerdeki nektarlar ile kendi içinde enzimler ile üretmesi gayet doğal ve katkısız bir besin yapar. Bu sayede çok yararlı ve lezzetli olur. Balın faydaları saymakla bitmez fakat başlıca faydaları şunlardır:

  • Prebiyotik özelliğe sahip olduğu içi vücuttaki iyi hücreleri arttırır.
  • Cilde iyi gelerek daha güzel görünmeyi sağlar.
  • Saçlardaki kepeklere ve saç dökülmelerine iyi gelir.
  • Alerjilere karşı iyi gelir.
  • Boğazları rahatlatarak öksürüğe iyi gelir.
  • Anti bakteriyel özelliği vardır.

Bu kadar yararlı ve lezzetli olan bu kahvaltılık ürünü kahvaltı masalarımızdan eksik etmek tam bir yanlış tercih olur. Bu doğal ve lezzetli kahvaltılı sitemizden alabilirsiniz.

Bal Fiyatları

Balın birçok çeşidi bulunduğu için bal fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Balın kalitesi ve türüne aynı zamanda balın kilosuna göre de bu fiyat değişmektedir. Örneğin herkesin yediği kahvaltılarda sıklıkla tüketilen çiçek balının fiyatıyla, her zaman ve yenmeyen ve fazlasının zehirleyici etkisi bulunan kestane balının fiyatı aynı değildir. Bu gibi farklı bal türlerinde fiyat farklılıkları oluşmaktadır. Ama sitemizde bulunan ve hepsi doğal, kaliteli ve aynı zamanda doğal olan balları gayet uygun fiyatta bulabilirsiniz.

 

 

 

Erzincan Yöresi Süzme Çiçek Balı 500+ PROLİN İÇERMEKTEDİR !!Orta ve Gündeydoğu Anadolu Bölgesi kır çiçeklerinden derlenmiştir.Balımız doğal olduğundan zamanla kristallenme olabilir.12 aylıktan küçük çocuklar için tavsiye edlimez.%100 Doğal ÜrünEmniyet bandı koruma kapağı ile hijyenik bir şekild..
₺90
Vergiler Hariç:₺90
ŞEBİN KARAHİSAR SİVAS ARASI BOLGEDEN ELDE EDİLEN MUMUNU KENDİSİ YAPAN ORJİNAL KARAKOVAN BALIMIZ 1. SINIF BİR BALDIRB1, B2, B6, C ve K vitaminleri yönünden oldukça zengindir. İçerisinde şeker oranı sıfır olan karakovan balı amino asit bakımından oldukça zengindir. Her yaştan kişiler için ad..
₺240
Vergiler Hariç:₺240
Erzincan Yöresi Süzme Çiçek Balı 1,3 Kg500+ PROLİN İÇERMEKTEDİR !!Orta ve Gündeydoğu Anadolu Bölgesi kır çiçeklerinden derlenmiştir.Balımız doğal olduğundan zamanla kristallenme olabilir.12 aylıktan küçük çocuklar için tavsiye edlimez.%100 Doğal ÜrünEmniyet bandı koruma kapağı ile hijyenik bir şekil..
₺120
Vergiler Hariç:₺120
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)