Menü
Sepetim

Ev Yapımı Sirke

Sirke Nedir?

Günlük yaşantımızda yemeklerimizde ve salatalarımızda tat vermesi için ve aynı zamanda dışardan aldığımız meyve ve sebzelerin mikroplardan arınması için kullandığımız sirke çok faydalı ve lezzetli bir doğal üründür. Sirke, türüne göre kullanılan meyvelerin suyun içerisine bulgur, nohut ve bal ile birlikte ekleyerek ve belli bir süre bekletilmesi ve fermente edilmesiyle oluşan bir fermente ürünüdür. Sirke eski zamanlardan bu yana yapılan ve kullanılan geleneksel bir üründür. Sirkenin birçok çeşidi yapılmakta ve kullanılmaktadır.

 Örneğin; elma sirkesi, üzüm sirkesi, dut sirkesi ve daha birçok sirke çeşidi vardır. Bu sirkeler her ne kadar yiyecek ve salatalarda kullanılsa da temizlik içinde kullanılmaktadır. Doğal ve geleneksel yöntemlerle üretilen sirke ve sirke türleri sitemizde satışa sunulmuş durumdadır.

Sirkenin Faydaları

Sirkenin faydaları saymakla bitmez. Yapımında kullanılan ürünler ve aynı zamanda mayalanma sürecindeki fermantasyon işlemiyle birlikte çok faydalı ve yararlı bir ürün haline gelir. Her ne kadar dışardan alındığı gibi sirkeyi kendiniz evlerinizde de yapabilirsiniz. Sirkenin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Ama sirkenin başlıca faydaları şunlardır:

  • Metabolizmayı hızlandırarak kilo verilmesine yardım eder.
  • Mide rahatsızlıklarına iyi gelir.
  • Anti bakteriyel olmasından dolayı vücuttaki kötü bakterilerle savaşır.
  • Kolestrolün düşürülmesinde yardımcıdır.
  • Kan şekerini dengede tutarak düzenler.
  • Şeker hastalığına iyi gelir.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Ağız ve diş sağlığı için önemli ve yararlıdır.

Bu kadar insan sağlığına yararı olduğu kadar anti bakteriyel özelliği sayesinde temizlikte ve meyve ve sebzelerin mikroplarda arıtılmasında da kullanılır. Birçok çeşidi olan ve gayet doğal, geleneksel yöntemle yapılan sirkelere sitemizi ziyaret ederek de ulaşabilirsiniz.

Sirke Fiyatları

Sirke fiyatları, çeşidine göre ve litresine göre değişiklik göstermektedir. Yapımı uğraştırıcı ve zaman alması da fiyatlandırılmasında etkili bir etkendir. Sirke her ne kadar satın alınan bir ütünde olsa evde kendi imkânlarımız ile de yapılabilen bir üründür. Gayet doğal ve eskilerden bu yana yapılan geleneksel yöntemlerle yapılan sirkeler sitemizde gayet makul bir fiyattan satıştadır. Sirkelerin çeşitlerine göre fiyatlarının değişmesinin sebebi ise her meyvenin farklı sürede fermente olmasıdır.

 

Ağırlık : 500 mlAmbalaj : Cam Şişeİçindekiler : Alıç SirkesiAlıç Sirkesi, doğal fermantasyon yöntemi ile elde edilmiştir. %100 doğal ve koruyucusuz olup 1,5 yıl bekleyerek elde edilmiştir....
₺50
Vergiler Hariç:₺50
Ağırlık : 500 mlİçindekiler : Balzamik Sirkesi 500 mlBalzamik Sirkesi, doğal fermantasyon yöntemi ile elde edilmiştir. ..
₺55
Vergiler Hariç:₺55
Ağırlık : 500 mlAmbalaj : Cam Şişeİçindekiler : Çam Kozalağı SirkesiÇam Kozalağı Sirkesi, doğal fermantasyon yöntemi ile elde edilmiştir...
₺45
Vergiler Hariç:₺45
CEVİZ SİRKESİ EV YAPIMI 500 MLKalp Sağlığına İyi Gelmektedir. Ceviz en faydalı kuruyemişler arasında yer alır. Kalp sağlığını olumlu yönde etki etmek için ceviz sirkesinin tüketilmesi önerilmektedir.Kolesterolü Dengeler. Ceviz sirkesi kolesterol gibi hastalıklara oldukç..
₺45
Vergiler Hariç:₺45
EV YAPIMI ELMA SİRKESİ 1 SINIFOsmaniye Mitisin yaylası elmalarından elde edilmiş olup  ve yogun bir sirkedir.Suya kesmiş bir ürün değldir.kilo vermeyi hızlandırma kolesterolü düşürme enfeksiyonlarla savaşma kan şekeri kontrolü ve şeker hastalığının diğer belirtilerini yatıştırma gibi önemli yar..
₺40
Vergiler Hariç:₺40
Enginar Sirkesi EV YAPIMI 500 ML1) Kanser Riskini Ortadan Kaldırır.2) Kansızlığa İyi Gelir.3) Bağırsakları Çalıştırır.4) Kan Şekerini Dengeler.5) Cildi Gençleştirir.6) Karaciğeri Korur.7) Beyin Hücrelerini Güçlendirir...
₺45
Vergiler Hariç:₺45
Hurma sirkesi ev yapımı 500 mlIlık suya ekleyip içmek, iştahınızı kontrolde tutmaya ve açlığı bastırmaya yardım eder. Bağışıklık sistemini güçlendirir.Hücrelerin hasar görmesine ve kanser hastalığına karşı koruyucudur. Düzenli olarak bu sirkeyi tüketen bireylerin vücutlarında toksin atılımı gerçekle..
₺45
Vergiler Hariç:₺45
KEÇİBOYNUZU SİRKESİ EV YAPIMI 500 MLGRİBE, ÖKSÜRÜĞE İYİ GELİR İçindeki E vitamini sayesinde; öksürüğe, gribe, kemik erimesine ve kansızlığa iyi gelir. NEFES DARLIĞINA ETKİLİ Balgam söktürme özelliği vardır, göğsü yumuşatır.Bronşları açar, sigara tiryakileri için faydalıdır ve nefes darlığına karşı o..
₺45
Vergiler Hariç:₺45
Üzüm Sirkesi, doğal fermantasyon yöntemi ile elde edilmiştir. Ağırlık : 500 mlAmbalaj : Cam Şişe..
₺45
Vergiler Hariç:₺45
Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)