Menü
Sepetim

Aydın Dağ İnciri

Aydın Dağ İnciri
Aydın Dağ İnciri
Aydın Dağ İnciri
Aydın Dağ İnciri
Aydın Dağ İnciri
 • Ağırlık: 500.00g
 • 16:00 ya kadar aynı gün kargoda
₺250
Vergiler Hariç: ₺250

 Aydın İnciri

- Aydının dağlarında dalında kurumuş dağ inciri olup 1. sınıf üründür. Sitemizde daha uygun olan Aydın inciri ürünleri vardır. Bu ürün peroksitle yıkanmamış tüm doğallığıyla muhafaza edilmiş olup yıkamadan yenilebilecek durumdadır. Daha doğal ve daha iyisi mevcut değildir. 
- Bu inciri tüketenlerin yaşam kalitesini doğrudan etkilemektedir.
-A, C, Demir, Potasyum, Kalsiyum vitaminleri bulunur.
-Hücre yenilenmesini sağlar.
-Kuru incir; dinç, sağlıklı, genç bir cilt görünümü sağlamaktadır.
-Metabolizmayı hızlandırır.
Aydın İnciri Kurutulmuş halinin yaş meyvesine oranla besin değerleri daha yüksek olan incir, kurutulduğu zaman kalsiyum bakımından yaklaşık 5 kat daha zengin bir meyve haline gelir. Bu bakımdan inanılmaz bir enerji kaynağıdır.
Lif bakımından son derece zengin olan kuru incir, kabızlığı giderir ve uzun süre tokluk verir.
İncir A, B1 ve B2 Vitaminleri, manganez ve potasyum, magnezyum, bakır, demir ve fosfor bakımından zengindir. Yüksek potasyum seviyesi ve düşük sodyum seviyesi, hipertansiyonu olan insanlara rahatlama sağlar.
Kuru incir iyi bir kalsiyum kaynağıdır. Bu sayede kemik gelişimini destekler ve kemik sağlığını artırır.
Yüksek müsilaj içeriği, boğaz ağrılarının iyileşmesine katkı sağlar.
Antioksidan özelliği ile özellikle kötü hastalıklara  olan etkileri kuru incirin kanserli hücrelere karşı tedavide kullanılmasını da sağlar.
Güçlü içeriği sayesinde b.a.ğ.ış.ı.k.l.k sistemini kuvvetlendirir.
Büyük Boy Lüks dağ inciridir  
 • Aydın-Germencik bölgesinin, Coğrafi işaretli natürel “Aydın İnciri
 • ince kabuklu Aydın dağ inciri. Bahçelerimizde, kimyasal gübre ve zirai ilaç kullanılmadan, çiftlik gübresi ile yetiştirilmiş, dalında kurumuş,
 • Peroksit uygulanmamış, doğal haliyle  vakumlu ambalaj ile paketlenerek satışa sunulmuştur.
 • İncir, buzdolabının saklanırsa sertleşir. Fakat derin dondurucuda veya buzdolabınızın dondurucu-hızlı dondurucu bölmelerinde saklayarak, kullanacağınız zaman çıkardığınızda aynı yumuşak formuna hemen dönecektir.  Glüten ve hiçbir koruyucu , katkı maddesi içermediği için , Çölyak , Glüten hastalarının tüketmesi uygundur.

 • Not: Sadece Peroksit ile yıkanmayan doğal dağ incir satışı yapmaktayız. Piyasadakilerin geneli benzer kimyasallar ile yıkanarak satılır. Ürünlerimiz dalında kurumuştur.


  Kuru İncirin Faydaları?

     Doğal yollarla elde edilip, kurutularak size getirilen kuru incir vücut ve cilt sağlığınız için önemlidir. Besin değerleri bakımından zengin olup, çok sayıda faydası vardır. Birçok insanın yaşadığı bir problem olan kabızlığa, lifli yapısı sayesinde yardımcıdır. İçerisinde bulunan lifler, ayrıca fazla kiloların azaltılmasında yardımcı olur.

        Potasyum kaynaklarından biri olan besin, tansiyon ve kan basıncını dengeler. Ayrıca diyabet hastalarına da iyi gelir. Potasyum bakımından zengin olması sebebiyle kalp ve damar hastalıklarına karşı da yardımcı olur. Cildimize karşı da koruyup, besleyici niteliği bulunur.

      Kuru incirin kürünün yapıldığı da bilinir. Böylece faydaları artan besin, kan yapıcı olur. Dolayısıyla düzenli bir şekilde kullanılması tavsiye ediyoruz


  Germencik Dağ  İncirİ ; Ağustos ayında dağlardan toplanan incirlerimiz Nazilli güneşinde kurutulmaya bırakılır. Sonrasında seçimleri yapılarak soğuk hava deposunda muhafaza edilir. Tescillenmiş olan ürünümüz içerisinde oldukça şifalı bal barındırıp enfes bir lezzete sahiptir. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi