Menü
Sepetim

Marmelat

Marmelat, meyve kullanılarak yapılan meyvelerin rendelenme veya doğranmasıyla şeker ve suda reçel gibi pişirilerek yapılan bir kahvaltılık tatlıdır. Reçele benzer fakat reçelden daha fazla kaynatılarak suyunun daha fazla çekmesi sağlanır ve reçele oranla daha yoğun kıvamda olan bir kahvaltılıktır. Hemen hemen her kahvaltı masasında bulunan gayet doğal ve lezzetli bir yiyecektir. Suyunu tam çekmesi ve reçele göre şekeri daha az olmasından dolayı kolayca ve çok tüketilebilen bir tatlıdır.

 Aynı zamanda doğada bulunan meyveler ile katkı maddesi içermeden yapılmasından dolayı gayet doğal ve sağlıklıdır da. Birçok meyvenin kuru ve yaş hali ile yapılabildiği çeşitli türleri vardır. Örneğin; kızılcık marmelatı, kuşburnu marmelatı ve alıç marmelatı. Bu çeşitleri sizin zevkinize göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca sitemizde bulunan marmelatların hepsi doğal, ev yapımı ve lezzetlidir.

Marmelattın Faydaları

Kahvaltı masalarımızdan eksik olmayan marmelatlar doğallığı ve aynı zamanda lezzetli olduğu kadar çok faydalı bir kahvaltılık tatlıdır. İçeriğinde meyveler ile vitamin bakımından zengin oluşu ve reçelden ziyade daha çok kaynayarak suyunu çekmesi ve daha az şekerli oluşu çok tatlı bir yiyecek olmasını önler. Bu sayede şeker hastaları gibi kişilerinde rahatlıkla yiyebilir. Marmelatın faydaları şunlardır:

  • Şekeri az olması sebebiyle şeker hastalarına faydalıdır.
  • Cilde iyi gelerek daha parlak bir cilt sağlar.
  • İçindeki meyveler sayesinde birçok vitamin vücuda girmiş olur.
  • Enerji verir.
  • İçerdiği meyvelerden dolayı sindirim sistemine yararlıdır.
  • Reçel sevmeyenler için alternatif olarak sağlıklı bir kahvaltılık ürün sunar.

Bu gibi faydaları bulunan marmelattın kahvaltı sofralarınızdan eksik olmamasını istiyorsanız sitemize göz atarak doğal ve lezzetli marmelat çeşitlerine bakabilirsiniz.

Marmelat Fiyatları

Yapımı kolay olan bu kahvaltılık tatlı olan marmelat fiyatları içeriğine göre değişiklik gösterir. Hangi meyveli olduğuna göre fiyat olarak değişiklik göstermesinin sebebi her meyvenin farklı fiyatı olması ve aynı zaman da kullanılan meyvenin bir marmelat haline gelme süresinin değişiklik göstermesidir. Doğal ve lezzetli olan bu kahvaltılık yiyecek her ne kadar reçelin bir alternatifi olsa da fiyat olarak da reçelden pahalıdır. 

 

Bu kategoride ürün bulunamadı.