Menü
Sepetim

Ev Yapımı Turşu

Turşu herkes tarafından yemeklerin yanında tüketilen ve herkes tarafından çok sevilen bir yiyecektir. Eski zamanlardan bu yana yapılan ve geleneksel bir yiyecek olan turşu hem doğallığı ile hem de lezzeti ile vazgeçilmez bir yiyecektir. Turşu, içeriğinde kullanılan sebze ve meyvelerin tuz, sirke ve su ile asitli bir içerikte uzun süreler bekletilerek salamura yöntemiyle yapılan bir fermantasyon ürünüdür. Günümüzde birçok çeşidi olan turşu eski zamanlardan bu yana kadar yapılan geleneksel bir tattır.

Yapımın geleneksel olması, doğal olması ve aynı zamanda tadının lezzetli olması herkes tarafından sevilerek tüketilmesini sağlar. Aynı zamanda çok sağlıklı bir üründür. Turşu yapıldıktan sonra uzun süreler saklanabilmesi ile de yapıldıktan sonra uzun süreler tüketilebilmektedir. İnternet sitemizde de bulunan birçok çeşidinin olduğu turşular geleneksel ve doğallık içinde üretilmiş ve satışa sunulmuştur.

Turşunun Faydaları

Fermantasyon ürünlerinin hepsinde olduğu gibi turşuda sağlığa oldukça yararlı bir yiyecektir. Turşunun eski zamanlardan bu yana yapılması ve geleneksel tekniklerle doğallığını korunarak salamura tekniği ile yapılması turşunun faydalarını arttıran değiştirilemez bir etkendir. Turşunun faydaları şunlardı:

  • Salamura ile yapılmasından ve fermente bir yiyecek olmasından dolayı anti bakteriyel bir yiyecektir.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir
  • Bağırsak sağlığına çok etkilidir. Bağırsa florasını güçlendirir.
  • K vitamini ve birçok mineral bakımından zengindir.
  • Kan şekerini düzenleyen ve koruyan bir yiyecektir.
  • Metabolizmayı hızlandırır ve kilo verdirir.

Bunda yararı olan ve aynı zamanda lezzetli yiyeceği sofralarınızdan eksik etmemeniz gerekir. Bir diğer husus ise içeriğinde yüksek miktarda tuz olmasından dolayı yaşlı ve hamile kişiler ölçülü tüketmelidir.

Turşu Fiyatları

Turşu fiyatları yapılan çeşidine göre ve kilosuna göre değişiklik göstermektedir. Çünkü her meyve ve sebzenin turşusu aynı miktarda veya sürede oluşmaz bu yüzden fiyat farklılıkları olabilmektedir. Sofralarımızdan hiç ayır etmediğimiz turşuları evde kendinizde hazırlayabilirsiniz aynı zamanda sitemizden de doğal ve geleneksel yöntemlerle hiçbir katkı maddesi kullanmadan yapılan turşularımızdan da alabilirsiniz. Bu kadar faydalı ve uzun süre saklayıp tüketebildiğiniz bu yiyeceğin faydalarını ve lezzetini de düşünürseniz zevkle tüketilen bir yiyecektir.

 

 

Turşu  (Karışık ) 1 KgÖzenle hazırladığımız taze ve doğal gıdalardan oluşan Turşularımızı sizlere sunuyoruz.İçindekiler: Lahana, kıl biber, havuç, nohut mayası, kornişon, limon, sarımsak, ev yapımı sirke, kireçsiz suİlaçsız, geleneksel yöntemler ile yetiştirilmiş doğal ürünler ile hazırlanmıştı..
₺110
Vergiler Hariç:₺110
Kapari Turşusu Kapari Turşusu
Stokta Yok
     Kapari, ülkemizde Akdeniz bölgemizde yetiştirilmektedir. Daha çok çalımsı bir yapıda olan dikenli bir bitkidir. İçeriğinde potasyum, fosfor ve kalsiyum içeriği bakımından oldukça zengindir. Kapari bitkisi kendiliğinden, tohum halinde yetişm..
₺90
Vergiler Hariç:₺90
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)