Menü
Sepetim

Baharatlar

Baharatlar her yemeğe lezzet katan bitkilerin kök ve yapraklarından toplanan bazen tazeyken çoğu zamanda kurutulup öğütülerek oluşan gıda malzemelerinin genel adıdır. Baharatların gerek kokusu gerek lezzeti hatta faydalarıyla kullanım alanları çok geniştir. Çoğu baharat kurutularak elde edilmektedir çünkü kurutulan baharatların öğütülerek saklanma süresi artmaktadır. Piyasada bulunan baharat çeşitliklerinin çoğuna yapay fabrikasyon ürünler katılmaktadır.

Bu da insan sağlığını tehlikeye atmakla birlikte evde kendi kurutup yaptığımız baharatlara göre daha lezzetsiz ve daha kokusuz olmaktadır. Fakat firmamız olarak annelerimizin yaptığı kadar doğal ve lezzetli baharatlar üretiyoruz. Çünkü hem damak tadınıza hem de sağlığınıza çok önem veriyoruz. Firmamızda bulunan baharatları sitemizde detaylı bir şekilde inceleyip satın alabilirsiniz.

Baharatların Faydaları

Baharatların faydaları saymakla bitmemektedir. Her biri kendine has güzel kokusu ve faydasıyla ayrı ayrı önem taşımaktadır. Firmamızda bulunan hiçbir baharatta katkı maddesi bulunmamaktadır. Firmamızdaki baharatların faydaları konusunu inceleyelim:

·        İpek pul biber Kahramanmaraş’ta üretilen en güzel biberlerin toplanarak hazırlanmasıyla oluşmaktadır. İçerisinde katkı maddesi de bulunmayan bu pul biberin faydaları şu şekildedir; metabolizmayı hızlandırarak yağ yakmaya yardımcı olur, hazımsızlığı giderir, intihap sökücü etkiye sahiptir, artirit ağrılarına iyi gelmektedir.

·        Çankırı kaya tuzu yemeklerinize lezzet verirken aynı zamanda bilinen birçok faydası vardır. Hazmı kolaylaştırır, mide yanmasını önler, gastriti önler, kan dolaşımını uyararak düzenler, solunum ve dolaşım sistemini düzenler.

·        Sumak ekşisi faydaları şunlardır; idrar söktürücü etkisi vardır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Harareti alır, karaciğeri korur, grip ve soğuk algınlıklarına iyi gelir.

Baharatların Fiyatları

Firmamız aile ekonomisini düşünmektedir. Bunun için ürettikleri yüksek kalitedeki ürünlerin hepsi uygun fiyatlıdır. Baharatların fiyatları da ekonomiktir. Sayfamızı detaylı incelediğinizde göreceksiniz ki kaliteli ve uygun fiyat anlayışı benimsiyoruz. Baharatlarımızı satın alan her müşteri bir sonraki alışverişlerini de bizden yapmak istiyorlar.

Çünkü tüm ürünlerimiz sağlığa zararlı doğal ürünlerdir. İnsan sağlığını her şeyden önce tutmaktayız. Bunun için her geçen gün doğal ürünlere daha fazla önem veriyoruz. Tüm baharatlarımıza detaylı açıklamalarıyla sayfamızdan bakarak kolaylıkla sipariş vererek ürünlerimizi deneyimleye bilmektesiniz.

 

Tadı ile yemeklerin lezzetini değiştiren ve her birine bambaşka bir renk veren halis ipek  pul biber , Maraş yöresinde yetiştirilmiş olan en güzel biberler arasından seçilerek üretiliyor ve siz değerli müşterileri ile buluşuyor. Yemeklerin olmazsa olmaz baharatlarından biri olan  k..
₺30
Vergiler Hariç:₺30
Ağırlık : 1 Kgİçindekiler : Çankırı Kaya Tuzu..
₺25
Vergiler Hariç:₺25
500 m rakımlarda dağ etekelrşnde topladıgımız bölgemizin sumakalrı.En doğal en saf hali ile sizlere gönderilmektedir...
₺30
Vergiler Hariç:₺30
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)