Menü
Sepetim

Doğal Yağlar

Doğal yağlar, diğer adıyla bitkisel yağlar hemen hemen herkesin kullandığı ve severek tükettiği bir temel gıda ürünüdür. Geçmişten günümüze her öğünümüzde hatta yiyeceklerimizin içinde kullandığımız ve tükettiğimiz doğal yağlar hayatımızın değişmez bir parçasıdır. Doğal yağlar, bitkilere uygulanan sıkma işlemiyle ortaya çıkan yağ çeşididir ve tamamen doğal ve organiktir. Doğal yağlar sadece bitkilerden elde edilmektedir ve çok lezzetlidir. Aynı zamanda bu kadar doğal ve lezzetli oluşunun berberinde çokta faydalıdır.

Birçok çeşidi olan doğal yağların her birinin lezzeti başka ve yine her birinin faydası da farklıdır. Bu doğal yağların çeşitleri örneğin; Ayçiçek yağı, zeytinyağı, pamukyağı, kantaron yağı gibi çeşitleri vardır. Bu doğal ve faydalı doğal yağlara ve çeşitlerine internet sitemizden ulaşabilir ve kolayca temin edebilirsiniz.

Doğal Yağların Faydaları

Doğal yağların faydaları denildiğinde birkaç cümle ile sıralamak mümkün değildir. Çünkü birçok çeşidi olan doğal yağların her bir çeşidinin birden fazla faydası bulunmaktadır. Bu faydaları insan vücuda ciddi yararları olmaktadır. Bu yüzden doğal yağların faydalarını başlıca söylemek gerekirse şunlardır:

  • Sindirim sistemini düzenleyerek mideyi rahatlatır.
  • Kalp sağlığına iyi gelir.
  • Cilt ve saç sağlığına iyi gelerek daha canlı ve parlak görülmesini sağlar.
  • İçeriğindeki birçok vitamin ve mineral sayesinde bağışıklık sistemini düzenler ve güçlendirir.
  • Kapanmayan yaralara iyi gelir.
  • Enerji verir.
  • Dolaşım sistemine iyi gelir.
  • Birçok hastalığı önlemede ya da ilerlemesini yavaşlatmakta etkilidirler.

Daha birçok yararı bulunan bu doğal yağlar tüketiminde dikkat edilmesi gereken bir konu aşırılığa ve fazla tüketime kaçılmaması gerektiğidir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar doğabilir.

Doğal Yağlar Fiyatları

Geçmişten günümüze birçok doğal yağ bulunmuş ve üretilmiştir. Günümüzde de birçok doğal yağ bulunmaktadır bu yüzde doğal yağlar fiyatları çeşitli ve farklılık gösterebilmektedir. Bunun sebebi her doğal yağın yapım zorluğu ve yapım süresi aynı derecede olmadığı için fiyat farklılıkları vardır. Aynı zamanda bu yağların sıkımına göre ya da hasat zamanına göre de fiyatlandırmada farklılıklar olmakta ve fiyatları değişmektedir. Sitemizde bulunan birçok yağ çeşidine göz atarak görebilirsiniz.

Amanos eteklerinden topladığımız sarı kantaronlarımızı titizlikle kantaron yağı yapılacak hale getiriyoruz.Yara ve yanıkların tedavisinde sarı kantaron yağı kullanılır.İltihaplara karşı koruyucu görevi görür.Hücre yenileyicidir.Hemoroide iyi gelir.Güneş yanıkları için de kullanılabilir.Sak..
₺50
Vergiler Hariç:₺50
Doğal kantaron otu toplanarak cam kavanozlarda zeytinyağı konarak özel olarak içilebilir şekilde üretilmiştir. Amanos Dağlarından topladığımız kantaron bitkisini, Osmaniye zeytinlerinden özel olarak ürettiğimiz natürel zeytinyağlarımızın içinde 2-6 ay arasında dinlendirerek fermente etmekteyiz.Kanta..
₺80
Vergiler Hariç:₺80
    Bahçe ilçemizin Kardere Köyü'nde yapılan bölgenin floarasını içinde barındıran eski usul hakiki yayık  köy tereyağlarımız şifa kaynağınız olacak.    Kime güvensem, nereden alsam, nasıl emin olsam? Hepimizin endişesi. Haftada en fazla 20 kilo çıkarabildiğimiz, tümüyle eşs..
₺80
Vergiler Hariç:₺80
Akdeniz Yöresinden Osmaniye Akyar sırtlarından Gökdere yönünde  1. Sınıf Doğal Katkısız Koruyucusuz Zeytin Yağı...
₺40
Vergiler Hariç:₺40
Zeytinyağı 10 litre Zeytinyağı 10 litre
Stokta Yok
Ürünümüz Mineral bakımından oldukça zengindir. Düşük asiditeli özelliği olan erken hasat zeytinyağı, kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra erken hasat zeytin, olgun zeytine oranla yüksek miktarda klorofil ve fenolik bileşikler içerir. Antioksidan özelliğe sahip bu bileşenler,..
₺650
Vergiler Hariç:₺650
Ürünümüz Mineral bakımından oldukça zengindir. Düşük asiditeli özelliği , kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra erken hasat zeytin, olgun zeytine oranla yüksek miktarda klorofil ve fenolik bileşikler içerir. Antioksidan özelliğe sahip bu bileşenler, yağın oksidasyona karşı daha..
₺350
Vergiler Hariç:₺350
Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 6 (1 Sayfa)