Menü
Sepetim

Doğal Yağlar

Doğal yağlar, diğer adıyla bitkisel yağlar hemen hemen herkesin kullandığı ve severek tükettiği bir temel gıda ürünüdür. Geçmişten günümüze her öğünümüzde hatta yiyeceklerimizin içinde kullandığımız ve tükettiğimiz doğal yağlar hayatımızın değişmez bir parçasıdır. Doğal yağlar, bitkilere uygulanan sıkma işlemiyle ortaya çıkan yağ çeşididir ve tamamen doğal ve organiktir. Doğal yağlar sadece bitkilerden elde edilmektedir ve çok lezzetlidir. Aynı zamanda bu kadar doğal ve lezzetli oluşunun berberinde çokta faydalıdır.

Birçok çeşidi olan doğal yağların her birinin lezzeti başka ve yine her birinin faydası da farklıdır. Bu doğal yağların çeşitleri örneğin; Ayçiçek yağı, zeytinyağı, pamukyağı, kantaron yağı gibi çeşitleri vardır. Bu doğal ve faydalı doğal yağlara ve çeşitlerine internet sitemizden ulaşabilir ve kolayca temin edebilirsiniz.

Doğal Yağların Faydaları

Doğal yağların faydaları denildiğinde birkaç cümle ile sıralamak mümkün değildir. Çünkü birçok çeşidi olan doğal yağların her bir çeşidinin birden fazla faydası bulunmaktadır. Bu faydaları insan vücuda ciddi yararları olmaktadır. Bu yüzden doğal yağların faydalarını başlıca söylemek gerekirse şunlardır:

  • Sindirim sistemini düzenleyerek mideyi rahatlatır.
  • Kalp sağlığına iyi gelir.
  • Cilt ve saç sağlığına iyi gelerek daha canlı ve parlak görülmesini sağlar.
  • İçeriğindeki birçok vitamin ve mineral sayesinde bağışıklık sistemini düzenler ve güçlendirir.
  • Kapanmayan yaralara iyi gelir.
  • Enerji verir.
  • Dolaşım sistemine iyi gelir.
  • Birçok hastalığı önlemede ya da ilerlemesini yavaşlatmakta etkilidirler.

Daha birçok yararı bulunan bu doğal yağlar tüketiminde dikkat edilmesi gereken bir konu aşırılığa ve fazla tüketime kaçılmaması gerektiğidir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar doğabilir.

Doğal Yağlar Fiyatları

Geçmişten günümüze birçok doğal yağ bulunmuş ve üretilmiştir. Günümüzde de birçok doğal yağ bulunmaktadır bu yüzde doğal yağlar fiyatları çeşitli ve farklılık gösterebilmektedir. Bunun sebebi her doğal yağın yapım zorluğu ve yapım süresi aynı derecede olmadığı için fiyat farklılıkları vardır. Aynı zamanda bu yağların sıkımına göre ya da hasat zamanına göre de fiyatlandırmada farklılıklar olmakta ve fiyatları değişmektedir. Sitemizde bulunan birçok yağ çeşidine göz atarak görebilirsiniz.

Çörek otu yağı iyi bir esansiyel yağ asidi kaynağıdır. Tıbbi özellikleri nedeniyle Orta Doğu, Asya ve Afrika'da yüzyıllardır doğal bir i,l,a,ç, olarak kullanılmaktadır. çörek otou yağı faydaları, tarih boyunca herkesin bildiği gibi, mucize kabul edilmektedir.soğuk pres yontemi ile içerdiği mineralle..
₺150
Vergiler Hariç:₺150
Yabani zeytinlerden elde edilen delice zeytinyağıYaşlanmayı yavaşlatan çok özel bir ürün.Delice Zeytini, zeytin ağaçlarının en doğal halidir ve dikim yapılmadan doğal olarak yetişir. Bilimsel adı "Olea Europaea" olarak da bilinen Delice zeytinyağı, vücuttaki nitrik oksit düzeylerini artırmaya yardım..
₺200
Vergiler Hariç:₺200
Amanos eteklerinden topladığımız sarı kantaronlarımızı titizlikle kantaron yağı yapılacak hale getiriyoruz.Yara ve yanıkların tedavisinde sarı kantaron yağı kullanılır.İltihaplara karşı koruyucu görevi görür.Hücre yenileyicidir.Hemoroide iyi gelir.Güneş yanıkları için de kullanılabilir.Sak..
₺35
Vergiler Hariç:₺35
    Bahçe ilçemizin Kardere Köyü'nde yapılan bölgenin floarasını içinde barındıran eski usul hakiki yayık  köy tereyağlarımız şifa kaynağınız olacak.    Kime güvensem, nereden alsam, nasıl emin olsam? Hepimizin endişesi. Haftada en fazla 20 kilo çıkarabildiğimiz, tümüyle eşs..
₺120
Vergiler Hariç:₺120
Udi hindi yağı bir gıda takviyesidir. En kaliteli içeriklerden üretilmiştir ve herhangi bir koruyucu veya katkı maddesi içermez. Udi hindi yağı, Türkiye'de üretilen ve dünya pazarına sunulan bir üründür...
₺60
Vergiler Hariç:₺60
Akdeniz Yöresinden Osmaniye Akyar sırtlarından Gökdere yönünde  1. Sınıf Doğal Katkısız Koruyucusuz Zeytin Yağı...
₺70
Vergiler Hariç:₺70
Ürünümüz Mineral bakımından oldukça zengindir. Düşük asiditeli özelliği , kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra erken hasat zeytin, olgun zeytine oranla yüksek miktarda klorofil ve fenolik bileşikler içerir. Antioksidan özelliğe sahip bu bileşenler, yağın oksidasyona karşı daha..
₺450
Vergiler Hariç:₺450
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)