Menü
Sepetim

Kömbe

Kömbe yöresel bir tatlıdır. Daha çok Güneydoğu Anadolu bölgesinde bayramlarda yapılan bir kurabiye yani unlu mamuller ürünüdür. Kömbenin kendine özel bazı özellikleri vardır ve bu özellikler şehirden şehre değişiklik göstermektedir. Bu değişikliklerin en başında yapımında kullanılan hamuru ve kömbeyi diğer kurabiyelerden farklılaştıran yapımında kullanılan kendine has kömbe kalıplarıdır.

Bu kömbe kalıpları sadece kömbe yapmak içi kullanılan ve el emeği işçilikli bir kalıptır. Kömbe yöresine göre hazırlanan ve bu kalıplarda şekil verildikten sonra fırında pişirilen bir kurabiyedir. Daha çok bayram zamanlarında yapılan bu doğal ve lezzetli unlu mamul herkes tarafından çok sevilen bir üründür. Firmamız tarafından bu yöresel, doğal ve lezzetli kurabiyeye internet sitemiz aracılığıyla hızlıca temin edebilirsiniz.

Kömbenin Özellikleri

Kömbenin birçok çeşidi yapılmakta ve tüketilmektedir. Bunun sebebi her yörede ve şehirde farklı tarz kömbe yapılmasıdır. Örneğin Hatay kömbesi ile Osmaniye kömbesi çok farklıdır. Ayrıca doğal ve lezzetli oluşunun yanında kömbenin özellikleri de kömbeyi diğer unlu mamul ürünleri ve kurabiyelerden ayıran faktörler arasındadır. Bu özelliklerin en başında özel kalıplar ile yapılması gelmektedir. Bir diğer ayırt edici özelliği ise hamurudur.

Hamuru diğer kurabiyelerden farklı olduğu gibi kömbe çeşitleri arasında da farklılık göstermektedir. Aynı zamanda her zaman pek yapılan bir kurabiye çeşidi değildir. Daha çok bayramlarda yapılan ve ikram edilen kömbe çoğu kişinin severek tükettiği ve ilk kez yiyenlerinde tarifini istediği bir üründür. Sizde bu güzel ve lezzetli ürüne internet sitemizden ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.

Kömbe Fiyatları

Kömbe yapımı uğraştırıcı ve emek isteyen bir unlu mamul çeşididir. Üstelik bu uğraştırıcılığı ve yapılma süresi kömbenin çeşidinden çeşidine farklılık göstermektedir. Bu yüzde fiyatlandırması da bu kıstas üzerinden olmaktadır. Bu kömbe fiyatları farklılıkları kömbenin çeşidine göre olmasının sebebi yöreden yöreye yapımı ve içeriğinin farklılığındandır. İçeriğine koyulan ürünlerin fiyatları kömbenin fiyatlandırmasında en büyük etkenlerden birisidir. Bu kadar doğal ve lezzetli bir unlu mamul ürünü olan kömbe internet sitemizde gayet uygun fiyatı ve çeşitliliği ile sizin beğeninize sunulmuştur.

 

Bol tahin susam ve 7 baharat karışımının ortasına hurma ekledik çıtır çıtır hurmalı hatay kömbesi nefisssdikkat bagımlılık yapabilir....
₺80
Vergiler Hariç:₺80
Bayram kömbemiz bol tahini ve tarçın ve zencefil gibi 7 ayrı baharat ile yapılır. Tok tutar, Osmaniye Kömbemizi Osmaniye yöresine ait geleneksel bir lezzettir. Bilinen eski yöntemlerle yapmaktayızİçindeki baharatların o harika aromaları ve çöreğin uzun süre dayanabilme özelliği ile çok değerlidir. T..
₺80
Vergiler Hariç:₺80
Sadece osmaniye'mize özgü bir özel kömbe çeşidi yoğurtlu kömbeOnlarca yıldır bu bölgenin bir klasiğiAkşamları çayla birlikte misafirlere sunulan özel işçilik gerektiren mükemmel bir tat lezzetCoğrafi işareti alınmış yine bu bölge kadinlarinin elinden çıkması gereken yoğurtlu kömbe Eski usullerl..
₺220
Vergiler Hariç:₺220
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)