Menü
Sepetim

Kurutulmuş Gıda

Kurutulmuş gıda günümüzde çokça tüketilen ve aynı zamanda sevilerek tüketilen bir temel gıda ürünüdür. Geçmişten günümüze yiyecekleri gerek geleneksel güneş yardımıyla gerekse teknolojik makinalar ile muhafaza edebilmek için kurutulur. Bu gıdalar kurutulma işleminden sonra uzun zamanlar boyunca saklanabilir ve tüketilebilir. Bu gıdalara kurutulmuş gıda denmektedir. Bu temel gıda ürünleri uygulanan kurutulma işlemi sayesinde içeriğinden bir şey kaybetmeden uzun süreler boyunca saklanabilir ve tüketilebilir.

Aynı zamanda lezzetlerinden de bir şey kaybetmeyen bu gıdalar yemeklerde ve sofralarımızdan eksik olmayan temel gıda ürünüdür. Lezzetli ve doğal olduğu kadar içeriğinde barındırdıklarından dolayı da çok faydalı bir üründür. İnternet sitemizde bulunan ve firmamız tarafından sizler için tamamen doğal ve geleneksel yöntem ile hazırlanmış kurutulmuş gıdalara göz atarak kolayca temin edebilirsiniz.

Kurutulmuş Gıdaların Faydaları

Günümüzde çokça kullandığımız ve hayatımızın değişmez bir gıdası olan kurutulmuş gıdalar tam bir vitamin ve mineral deposudur. Doğal olarak kurutulan ve lezzetli olan bu kurutulmuş gıdaların faydaları saymakla bitmez. Kurutulmuş gıdaların faydaları başlıca şunlardır.

  • Yaş gıdaların kurutulmasıyla lif oranları daha da artar bu da kaslar içi çok faydalıdır.
  • Antioksidan yönünden çok zengindir.
  • İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Sindirim ve boşaltım sistemine yardımcıdır.
  • Kabızlığı önler.
  • Şekeri düzler ve diyabet hastalarına yararlıdır.
  • Kan basıncını korur ve uygu seviyede tutar.
  • Kolesterolü düşürür.
  • İçeriğinde yüksek miktarda demir ve potasyum bulundurur.

Fakat bu kadar faydasının olmasının yanında çok tüketimde zararda verebileceği unutulmamalı ve fazla aşırı tüketime gidilmemelidir. Birçok faydası bulunan kurutulmuş gıdalara ulaşmak isterseniz internet sitemizden birçok çeşit arasından istediğinizi temin edebilirsiniz.

Kurutulmuş Gıda Fiyatları

Birçok çeşidi olan kurutulmuş gıdaların fiyatları da çeşitli ve farklıdır. Fiyatlandırmalar kilo hesabı ile yapılır. Bu fiyat farklılığının sebebi farklı çeşit gıdaların üretim maliyet, üretim zorluğu ve üretim sürelerinin farklı oluşudur. Bu farklılıklar fiyatlardaki farklılığı ortaya getirir. İnternet sitemizde bulunan firmamız tarafından geleneksel yöntemlerle kurutulmuş ve satışa sunulmuş kurutulmuş gıdalara ulaşabilir ve gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Dolmalık tatlı ve acı biber ve  kurusu yıllardır sofraların vazgeçilmezi.Yöresinden doğal hali ile biber kurumuzu vazgeçilmez lezzeti sizlerle buluşturuyoruz...
₺45
Vergiler Hariç:₺45
Patlıcan Kurusu Tek Bağ 50 Adet Patlıcan Kurusu Tek Bağ 50 Adet
Stokta Yok
Yöresinden patlıcan kurusunun doğal halini sizinle buluşturuyoruz. Bir bağda yaklaşık 50 adet bulunmaktadır. Patlıcan kurusu yıllardır sofralarımızın vageçilmezi olmuşlardır...
₺35
Vergiler Hariç:₺35
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)