Menü
Sepetim

Zeytin

Kahvaltı sofralarımızdan eksik olmayan ve dünya da herkesin severek tükettiği zeytin,  zeytin ağacının ürettiği bir meyvesidir. Ağaçta yetişen bu meyve üretmesi ve toplaması çok meşakkatli bir kahvaltılık üründür. Birçok çeşidi olan zeytin dünyada ki hemen hemen herkesin kahvaltı sofralarını süsleyen ve tüketilen bir kahvaltılık üründür. Tarihsel olarak bakıldığında çok eski zamanlardan beri severek tüketilen zeytin günümüzde de bu özelliğini korumaktadır.

Aynı zamanda toplandığı ve üretildiği ağaçta yüz yıla kadar yaşayabilen bir aç olduğu için üretimi çok uzun yıllar sürmektedir. Zeytinler hem sağlık açısından faydalı hem de lezzet bakımından çok lezzetli bir kahvaltılık yiyecektir. Ülkemizde Marmara ve ege taraflarında çokça üretilen zeytinler gayet doğal ve katkısız bir yiyecektir. Zeytinin birçok çeşidine gayet doğal ve geleneksel yöntemler ile uzun süre saklanabilir. Bu zeytinleri firmamız tarafından toplayıp sizlere internet sitemiz üzerinde satışa sunuyoruz. Sizde ulaşmak isterseniz internet sitemizden temin edebilirsiniz.

Zeytinin Faydaları

Zeytin hemen hemen hepimizin kahvaltılarda tükettiğimiz ve kahvaltı sofralarımızı süsleyen lezzetli bir kahvaltılık olmasının yanında birçok faydası da bulunmaktadır. Toplandığı zamana bağlı olarak birçok çeşidi vardır. Zeytinin faydaları saymakla bitmez. Başlıca zeytinin faydaları şunlardır:

  • Bağırsaklara yardımcı olduğu için sindirime faydalıdır.
  • Tansiyonu önler.
  • Mide asidini düzenleyerek ülseri önler.
  • Prostat kanseri riskini azaltır.
  • Çocukların kemiklerine yararlıdır.
  • Cildi nemli tutar.

Bu kadar faydalı ve lezzetli kahvaltılık ürün olan zeytini doğal ve kaliteli şekilde sitemizden ulaşarak alabilirsiniz.

Zeytin Fiyatları

Zeytin üretilmesi ve toplanım sofralara hazır hale getirilmesi meşakkatli ve zaman alan bir süreçtir. Aynı zamanda her çeşidinin aynı üretim yöntemi ve süresi olmadığı için fiyatlandırma farklılıkları da oluşmaktadır. Zeytin fiyatları çeşidine göre ve üretimine göre farklılık gösterdiği gibi kalitesine göre de farklılıklar göstermektedir.

Aynı şekilde zeytinin toplandıktan sonraki hazırlık sürecinde uygulanan işlemleri de fiyatlandırmada değişiklik gösterebilmektedir. Yeşil zeytin ve siyah zeytin arasında fiyat farkı olduğu gibi salamura zeytin ve sele zeytin arasında da farklılık vardır. Bu çeşitlere ve uygun fiyatlara sitemize bakarak ulaşabilirsiniz.

 

 

 Zeytinin anavatanı Doğu Akdeniz'den bölgemizden Akyar köyümüzden  sele zeytinimiz. Sadece yuvarlama tekniği ile ve sadece kaya tuzu ile fermente edilmiş olup başka hiçbir şey içermemektedir. Sele zeytinimiz Aylarca bidonlarda yuvarlandı ve kıvam aldılar. Zeytinden alınacak ..
₺140
Vergiler Hariç:₺140
   Eski bir anaç ağaç türü olan hal hal zeytin ağacının ürünü olup,  içerdiği mineraller açısından çok değerlidir. Sadece Doğu Akdeniz bölgesinde bulunan bu zeytinin özel müşterileri olup ağaçların yüzlerce yıllık yaşları topraktaki kaya tuzu gibi birçok etken maddesini meyvesine alma..
₺160
Vergiler Hariç:₺160
Kırma yeşil zeytinimiz Akyar koyü Gökdere mevkii arasında egsoz dumanı olmadan yollardan uzak ilaçsız şekilde yetişmiştir.1 Kg olarak paketlenmiştir.Osmaniye ilinin yeşil zeytinini geleneksel üsule dayalı bir şekilde Ahşap çekiç (tokmak) ile ezerek fermante olmaya hazır bir hale getirdikten son..
₺130
Vergiler Hariç:₺130
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)