Menü
Sepetim

Ekmek

Kahvaltılarımızın değişmez lezzeti olan ekmek hemen hemen herkes tarafından sevilen ve tüketilen k bir unlu mamuller ürünüdür. Ekmek, içerisinde çeşitli tahıl ve buğdayların unlarından yapılan hamur haline getirilen ve son olarak ateş veya fırında pişirilen bir unlu mamuller yiyeceğidir. Günümüzde yöresel olarak birçok çeşidi bulunmaktadır. Aynı zamanda ülkeden ülkeye göre de birçok ekmek yapılmakta ve tüketilmektedir. Kahvaltıların yanı sıra gün içinde de tüketilen ekmek kısaca hayatımızın değişmez bir noktasıdır. Yöresel olarak örneğin; ekşi mayalı ekmek, tandır ekmeği, mısır ekmeği gibi çeşitleri bulunmaktadır. Bu ekmek çeşitlerini farklı yapan içeriği, pişirilme şekli gibi etkenlerdir. Doğal ve lezzetli olan bu ekmek çeşitlerin internet sitemizden ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.

Ekmeğin Faydaları

Çokça tüketilen ve birçok türü olan ekmeklerin lezzetleri kadar birçok faydası da değişmez bir gerçektir. Her tür ekmeğin kendine göre faydası vardır. Ekmeklerin çeşitleri içeriğine giren değişik ürünlerden dolayı faydaları da değişmekte ve farklılaşmaktadır. Genel olarak ekmeğin faydaları şunlardır:

  • Ekmek içeriğinden dolay mikro besinler bakımından çok zengindir.
  • Ekmek yemek tokluk hissi yaratacağı için fazla aşırılığa kaçırılmadığında kilo vermeye yabancıdır.
  • İçeriğinden dolayı doğal enerji kaynağıdır.
  • İçeriğinde barındırdığı vitamin ve mineraller bakımından zengindir.

Ekmeklerin her çeşidinin farklı bir faydası olduğu gibi aşırı tüketimde zararları da vardır. Bunlardan ilk geleni kilo aldırması ve beraberinde gelen bir rahatsızlıklardır. Bu yüzden ekmek tüketiminde dikkat edilmesi gerekir ve ölçülü olunması gerekmektedir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Ekmek Fiyatları

Hemen hemen herkesin her gün aldığı ve tükettiği ekmek, kahvaltılarımızı hatta her ürünümüzün bir parçası olmuş durumdadır. Ekmeğin fiyatları çok pahalı değildir ve herkesin alabileceği düzeydedir. Fakat bu fiyatlar ve alım her ekmeğe göre değildir. Bazı özel ekmekler ve bazı yöresel ekmekler bir normal beyaz ekmekten daha pahalıdır.

Bunun sebebi ise içeriğinde kullanılan farklı ürünler ve yapımındaki farklılıklardır. Bu farklılıklar beraberinde farklı fiyatlandırmayı da getirir. Örneğin sitemizde bulunan yöresel ekşi mayalı ekmeğin fiyatı ile yufka ekmeğin fiyatı farklıdır.

 

  Tamamen doğal ve bir taratanda çoğalttığımız ekşi maya ile ürettiğimiz muhacir ekmeğimiz.  Piyasadaki fırınlarda limon tuzu ile ekşitilerek yapılan  ekmeklere itibar etmeyiniz. Ekmeğimiz uzun süre bekletilerek üretilen ekşi mayasından dolayı mide dostudur. Mide asit denges..
₺90
Vergiler Hariç:₺90
Yufka Ekmeği Karakılçık Unlu ( 5 Lİ ) Yufka Ekmeği Karakılçık Unlu ( 5 Lİ )
Stokta Yok
5 ADET FİYATIDIR.  Binlerce Yıllık Ata tohumlarımızdan olan Karakılçık buğday unu ile yaptığımız yufka ekmeği. Bilenler bilir banarak yemek ne demek. Kendine has kokusu bizi çocukluğumuza götürecek. En değerli olanı ise Ata tohumu olması GDO olmayan tohum ile üretilmesi. Meşe odunu il..
₺100
Vergiler Hariç:₺100
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)