Menü
Sepetim

Salamura


Salamura günümüzde yapılan ve sebze ve meyveleri hatta diğer yiyeceklerin raf ömürlerini yani çok uzun süre bozulmadan durmalarını sağlayan bir tekniktir. Bu fermantasyon tekniği yiyecekleri sebze ve meyveleri saklamada çok eski zamanlardan günümüze kadar gelmektedir. Bu işlem meyve sebze veya yiyeceklerin tuzlu su içinde bekletilmek suretiyle yavaş yavaş olgunlaşması sayesinde uzun zamanlar dayanıyor ve tüketilebiliyor.

Salamura işleminde kullanılan tuz salamura tuzu olması gerekmektedir. Yiyeceklerin bu şekilde uzun süre saklanması ve tüketilmesi çok eski zamanlardan kullanılan bir tekniktir. Geleneksel bir yöntem olan salamura buzdolabının icadından önce yiyeceklerin saklanması ve sağlıklı şekilde tüketilmesini sağlamak amacıyla bulunmuştur. Bu yüzden kolay, zahmet gerektirmeyen fakat zaman ve sabır isteyen bir işlemdir. Salamura edilen yiyecekler aynı zamanda sağlığa da zararı olmayan doğal yolarla muhafaza edildiği için doğal ürünlerdir. Bu salamura ürünlere sitemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz

Salamura Faydaları

Gelişen teknoloji ile beraberinde yiyeceklerin saklanması veya korunması alanında da yenilikler ve çeşitlilikler ortaya çıkmıştır. Bunlar buzdolabı, dondurucu, gibi teknoloji ile doğal olmayan ve yapay muhafaza işlemleridir. Eski zamanlarda yapılan salamura işlemi yiyecekleri uzun süre koruma ve doğalığını bozmadan tüketebilmenizi sağlayan faydalı bir işlemdir. Salamura tuzu ve su kullanılan bu işle aynı zamanda faydalıdır.

Salamura faydaları en başta tuz sayesinde uzun süre beklemesine rağmen doğallığını kaybetmemesi ve insan sağlığına yararlı olmasıdır. Aynı zamanda yavaş yavaş olgunlaşması sayesinde yiyeceklerin içindeki vitamin ve minarelerin kaçmaması da doğalığını koruduğunu gösterir. Fakat çok fazla tüketilmesi tavsiye edilmez. Salamura ürünleri ve daha birçoğu sitemizde yayınlanmaktadır.

Salamura Fiyatları

Sitemizde de bulunan ve satılan salamura ürünleri az malzeme kullanılması ve çok uğraş gerektirmediği, sadece zaman olarak beklendiği için salamura fiyatları ürüne göre değişiklik göstermektedir. Ürünün türüne göre bekleme süreside arttığı için ve aynı zamanda kullanılan tuz miktarı da artacağı için fiyatlar ürüne göre değişir. Fakat sitemizde bulunan geleneksel yöntemlerle yapılmış ve doğal salamura ürünleri diğer çoğu firma ve sitesinin fiyatlarına göre gayet makul fiyatlar içermektedir.

 

Bu kategoride ürün bulunamadı.