Menü
Sepetim

Karakılçık Buğday Unu

Karakılçık Buğday Unu
Karakılçık Buğday Unu
Karakılçık Buğday Unu
Karakılçık Buğday Unu
Karakılçık Buğday Unu
Karakılçık Buğday Unu
Karakılçık Buğday Unu
Karakılçık Buğday Unu
Karakılçık Buğday Unu
  • Ağırlık: 1.00kg
  • 16:00 ya kadar aynı gün kargoda
₺80
Vergiler Hariç: ₺80

Mevcut Seçenekler:Maalesefki tüm ekmekler ve unlu mamüllerde insan saç kılına kadar birçok sağlığa zararlı katkı maddesi yer almakta.Bizler lezzet odaklı bunları tüketmekte belkide birçoğunu beğenmekteyiz.Tad yolu ile artık hiçbir gıda anlaşılamamakta tad merkezi çok kolay maipüle edilebilmektedir.Sağlığımız için damak ve mideden ziyade artık hücrelerimizi doyurmamız gerekmekte.

Binlerce yıllık buğdayın bozulmamış ata tohumlarından tekrar hayat bulması ile ürettiğimiz unumuz hayatlarımıza değer katacak.Osmaniye ili Kızıldere köyünde ata tohumlarımızdan ektiriyor ve size ulaştırıyoruz.Sağlıklı gelecek nesiller için Dogal Yaşam ürünleri..

  Atalık yerli tohum katkı maddesiz ve GDO içermeyen, karakılçık un ve bulgurumuz. Ruşeym ve kepeği fabrikasyon ekmekler gibi ayrılmamıştır. Lif bakımından oldukça zengin olan karakılçık tohumlar sizi tok tutacaktır.Evrimleşen canlılarda olduğu gibi tohumlarda zamanla evrim geçirmiştir ve şartlara uyum sağlayabilenler günümüze ulaşmıştır. Karakılçık Buğdayı da bu şartlara uyum sağlayabilen, sindirim sisteminin tanıdığı atalık bir buğday cinsidir. Potasyum ve fosfor açısından çok zengindir.

   Tarih boyunca ana besin kaynağımız olan buğdayın aslında korkulacak bir besin olmadığının ve birçok faydasının bulunduğunun özellikle altını çizmek isteriz. Söyle yorumluyoruz; Atalık, antik buğdayların yüzyıllardır atalarımız tarafından ana besin kaynağı olarak kullanıldığını ve günümüzdeki kadar çeşitli ve çok sayıda hastalık olmadığının altını çizmek isteriz. Bir besin grubunun tek başına mucizeler yaratmadığını da göz ardı etmeden, Karakılçık Buğdayının gerek besin değerleri gerekse sindirim sistemine olan uyumu açısından çok büyük farklılık yarattığını belirtmek isteriz.
    Glutenin sindirim sistemininde sorunlar yarattığı son dönemde sıkça gündeme gelen bir konudur. Gluten tepkisi bulunan bireylerde rahatsızlığın yapısı değişen buğdaydan kaynaklandığını belirten birçok çalışma sonucu vardır. Yapısı değişen buğday tohumununun içindeki gluten yapısı da değişmiştir ve bu değişimi tanımayan sindirim sisteminde sorunlara yol açmaktadır. Biraz canlandırma yaparsak değişen buğday ve türevleri , sindirim sisteminden geçerken yeni tür buğdaylara kimlik taramaları yapıp, seni tanımıyoruz, o üzerindeki ne, bu bize sıkıntı yaratır gibi uyum sorunları yaşarken; bizim eski Karakılçık Buğdayı sindirim sistemimizdeki herkes tarafından tanınıyor ve kapılar sonuna kadar açılıyor. Bu sebeple bizim buğday sindirim sisteminden kolayca geçip gidiyor.

tam kepekli hiçbir katkı olmayan unlarımız kısa aralıklarla çekilmektedir.


   Sağlıklı günlerimiz olsun. Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi